Provoz školní družiny

6.15 - 17.00 hodin

Vážení rodiče,

ve čtvrtek dne 13.4.2017 ( Velikonoční prázdniny) pojedeme se školní družinou do kina Cinemax v Šantovce na pohádku Mimoni. Po představení si děti mohou koupit nějaké občerstvení, prohlédnout vystavené dinosaury a v případě pěkného počasí si pohrát na hřišti u Šantovky.

Dětem dejte svačinku, sportovní oblečení a kapesné dle vlastního uvážení.

Scházení dětí ve ŠD od 7,30 hod.

Odjezd od ZŠ v 8,00 hod.

Předpokládaný příjezd k ZŠ  13,30-14,00 hod.

Vyzvedávání dětí do 14,30 hod.

Zde najdete fotky za letošní školní rok:

Z našich akcí

Muzikohrátky – Slovanské mýty

Letošní Muzikohrátky se ve ŠD konaly 12.12.2016, a zpříjemnily nám čekání na vánoce. Této akce, kterou pravidelně připravuje příjemný mladý pár - Katka a Tomáš, se zúčastnilo 22 dětí. Program byl zaměřený na roční období. Příběh vyprávěl o čtyřech ženách, ty znázorňovaly roční období a navštěvovaly vesnici, kde lidé nebyli spokojeni s počasím.  Protože se lidé stále nemohli dohodnout, které roční období je nejlepší musí se od té doby střídat -  jaro, léto, podzim a zima.

Katka a Tomáš si pro děti přichystali plno pohybových a uvolňujících aktivit, které jako vždy doprovázeli hrou na různé hudební nástroje. Atmosféra během celého programu byla příjemná a dětem se akce moc líbila.

ŠD - Svíčkárna RODAS 2017

7.12.2017  jsme se spolu s našimi předškoláky vypravili do svíčkárny Rodas v Olomouci. Děti se dověděly něco o historii a výrobě svíček a pak už se daly do práce. Barvily, zdobily, odlévaly svíčky a také si namíchaly svou originální směs koupelové soli. Děti se vždy moc těší na Rozárku a Boba – to jsou ti nejroztomilejší kamarádi ve svíčkárně, i když domácí zvířátka na dvoře se jim také moc líbí. Akce se vydařila i díky milému osazenstvu svíčkárny, které má pro děti pochopení a rozumí jim.

Vypravili jsme se tam v předvánočním čase již po několikáté a doufáme, že příští rok se nám to zase vyjde.

VIDA CENTRUM BRNO

Ve středu 26.10.2016  o podzimních prázdninách jsme navštívili centrum vědy a techniky v Brně. Moc se nám tam líbilo.  Rádi přijedeme zase.

DRAKIÁDA 2016

Dne 19.10.2016 na „letišti“ ve Slatinicích proběhla Drakiáda, pořádaná školní družinou. Začínalo se v 15,30 hod. a zúčastnit se mohl každý, kdo si přinesl draka.

Chladnější počasí nezabránilo dětem ani jejich rodičům v účasti na drakiádě a tak se nás při pouštění draků sešlo opravdu hodně. Na „letišti“ panovala příjemná atmosféra a draci různých barev a rozměrů létali do velké výšky. Pro všechny byly k dispozici várnice s čajem na zahřátí.

Ukončení Drakiády bylo v 16,30 hodin, společně s předáváním diplomů a drobných odměn.

Plán akcí školní družiny