Březen 2018

Březen - za kamna vlezem....

Beseda s psycholožkou

V úterý 13. 3. měla 6. třída besedu s psycholožkou na téma Šikana. Žáci se prostřednictvím realisticky zpracovaného filmu seznámili s problematikou šikany ve třídě. Následně byl film po částech rozebrán a žáci sami konstruktivně řešili danou situaci. Závěrem byl rozebrán rozdíl mezi šikanou a škádlením a popsány situace, které jsou za šikanu považovány.

Anglické divadlo

Ve čtvrtek 15. března měli žáci 1. až 6. třídy možnost seznámit se s divadlem Green Eggs

and Ham. Žáci 1. a 2. třídy si zábavnou formou zopakovali základní anglická slovíčka a fráze o zvířátkách, jídle a počítání. Starším dětem pak bylo formou jednoduchých frází zahráno divadlo s detektivním příběhem. Žáci byli v průběhu představení aktivně zapojováni do divadelní hry. Herci aktivně pracovali s celým publikem i s jednotlivci - vybraní žáci hráli vedlejší role.

Beseda s policií ČR

V pátek 16. března navštívil naši školu pan pprap. Vít Buriánek, příslušník Policie ČR z Lutína. Všichni žáci školy se postupně zúčastnili besedy, při které se seznámili s následujícími tématy:

-        náplň práce policie, vybavení policistů

-        BESIP, povinná výbava jízdního kola, reflexní prvky na silnici, dopravní značky

-        tísňové linky

-        kyberšikana

-        drogy

Mohli si také vyzkoušet výstroj každého policisty i policistů speciálních jednotek a získali různá poučení a dobré rady do života.

Matematický klokan

V pátek 16. března se i žáci naší školy zapojili do matematické soutěže Matematický klokan, která se v současné době organizuje již ve více než třiceti zemích. Letos dopadlo školní kolo takto:

V kategorii Cvrček vybojoval 1. místo Lukáš Prázdný, 2. místo obsadili se shodným počtem bodů Adéla Bednářová a Martin Jalůvka a na 3. místě se umístil Ondřej Linek.

Pořadí v kategorii Klokánek bylo následující: 1. Patrik Holubík, 2. Kryštof Bureš a 3. Nela Haderková.

V kategorii Benjamín zvítězil Jakub Sitár, na 2. místě skončil Jiří Jalůvka a 3. místo získala Natálie Krybusová.

V kategorii Kadet se stal vítězem Dominik Blaga, 2. místo obsadil Adam Školoudík a třetí skončila Aneta Portešová.

Všem vítězům blahopřejeme a ostatním zúčastněným žákům děkujeme za snahu při řešení složitých matematických příkladů.

Vítání občánků

V sobotu 17. března zpestřili někteří členové kroužku Malá Hanačka a žáci 2. třídy svým

kulturním vystoupením program na Vítání občánků ve Slatinicích. Přítomní hosté odměnili

děti hlasitým potleskem. Děti tímto úspěšně reprezentovaly naši školu na veřejnosti.

4. třída v KHS

V pondělí 19. 3. absolvovali žáci 4. třídy program „Jíme zdravě pestře a hravě“ v Krajské hygienické stanici v Olomouci. Děti rozebíraly zásady správného a kaloricky vyváženého stravování.

Velikonoce na zámku

V úterý 20. března žáci 1. a 2. třídy navštívili dílničku Barevné Velikonoce v Náměšti na Hané. Vyrobili si velikonoční ozdoby, prohlédli si výstavu klobouků a expozici krásného náměšťského zámku.

Velikonoční dílny

V úterý 27. března se konaly tradiční velikonoční dílny. Žáci všech tříd vyráběli výrobky inspirované Velikonocemi, zdobili vajíčka, tvořili různé dekorace aj. Připomněli si tak velikonoční tradice a zvyky, děti 1. a 2. třídy se také naučily několik říkanek a básniček. Všechny výrobky pak byly vystaveny na výstavě na OÚ Slatinice, kde si je mohli všichni zájemci prohlédnout.

Vytvořeno: 3. 5. 2018
Poslední aktualizace: 3. 5. 2018 14:44