Duben 2018

Jaro už je v plném proudu

McDonalds´ Cup

Dne 27. 4. a 2. 5. 2018 se naši žáci 1. až 5. ročníku zúčastnili okrskového kola turnaje v kopané McDonalds´ Cup. Pořadatelem okrskového kola byla naše škola. Smíšená družstva soupeřila na vzorně upraveném hřišti ve Slatinicích.

Do okresního kola naše děti nepostoupily, ale i tak si zaslouží uznání za snahu podat co nejlepší výkon.

Pythagoriáda

5. května 2018 žáci naší školy soutěžili v matematické soutěži Pythagoriáda. Za 60 minut měli za úkol vyřešit 15 různě složitých příkladů. V letošním školním roce se školního kola zúčastnilo 54 žáků páté až osmé třídy.

Úspěšným řešitelem, který vyřešil správně 10 příkladů, se stal pouze žák Jiří Jalůvka.

Jeli jsme do divadla

Ve středu 25. dubna navštívili žáci 1. stupně divadelní představení v Moravském divadle

v Olomouci. Pohádka KRÁLOVNA KOLOBĚŽKA PRVNÍ se dětem líbila.

Čarodějnice

V pátek 27. dubna vystoupili žáci 1. stupně na akci Čarodějnice v areálu myslivecké chaty

u Lumpíka. Pestré pásmo se divákům líbilo a děti si odpoledne užily.

Návštěva P–centra Olomouc

Šest tříd naší školy během dubna postupně navštívilo preventivní programy zaměřené na prevenci rizikového chování, které probíhaly ve středisku P-centra Olomouc. Pro každou třídu byl připraven program zaměřený na jiné téma:

3. třída – Kamarád

4. třída - Lidské tělo - co mu škodí