Leden

Tříkrálová sbírka

V sobotu 6. února 2018 proběhla v naší obci „Tříkrálová sbírka“, která se uskutečňuje každoročně pod záštitou neziskové organizace Charita České republiky. Začátkem ledna vysílá Charita do ulic více než 50 tisíc koledníků, kteří sbírají finanční příspěvky do zapečetěných pokladniček. Výtěžek slouží k podpoře provozu charitních služeb zejména v místě, kde byl vykoledován, v menší míře pak k financování celostátních aktivit a projektů v zahraničí. Letos se sbírky opět účastnilo dvacet pět dětí z naší školy. V obci Slatinice a Slatinice-Lípy se celkem vybralo 36 000 Kč.

Děkujeme všem dárcům i koledníkům za pomoc.

Pyžamový den

Dne 6. února – pořádal školní žákovský parlament akci Pyžamový den v naší škole. Zájemci strávili celý den ve škole v pyžamu.

Lyžařský výcvik

Ve dnech 26. ledna až 1. února se žáci sedmé a osmé třídy zúčastnili lyžařského výcviku v Karlově. Ubytováni byli útulné chatě Pod Kloboukem, která se nachází v kopcích mezi sjezdovkami.

Ještě v pátek vyjeli natěšení žáci na sjezdovku, kde byli rozděleni do tří družstev (lyžaři, nelyžaři a snowboardisté). Družstvo lyžařů vedla paní učitelka Iva Petříková, nelyžaři se učili ovládat lyže s paní zástupkyní Vlastou Macháčovou a družstvo snowboardistů vedla instruktorka Vlasta Macháčová mladší. Počasí velmi přálo, po většinu týdne byly podmínky pro lyžařskou průpravu ideální. I když začátky byly pro někoho poměrně těžké, všichni na závěr kurzu zvládli sjíždět všechny sjezdovky.

V průběhu pobytu se žáci také seznámili s bezpečností na horách, technikou lyžování a carvingového oblouku i se základy první pomoci.

Po poctivém celodenním výcviku na sjezdovce se nezahálelo ani na chatě. Žáci se aktivně účastnili řady společných her, uskutečnily se žákovské prezidentské volby s pravou předvolební debatou tří kandidátů a hrály se hry stmelující kolektiv i pro pobavení.

Odpočinkový pondělek strávili účastníci kurzu v nově vybudovaném aquacentru v Bruntále. Cestou navštívili i místní cukrárnu, kde si pochutnali na nejrůznějších dobrotách.

Vysvědčení

Ve středu 31. ledna nastal opět okamžik, ke kterému směřovalo úsilí žáků po celou dobu prvního pololetí. V poslední vyučovací hodině zhodnotili s třídními učiteli své snažení od září a s pololetním vysvědčením pak už spěchali domů, aby se pochlubili svým nejbližším.

Vytvořeno: 26. 2. 2018
Poslední aktualizace: 26. 2. 2018 12:01