Projekt – obecní úřad Slatinice

Žáci 6. třídy 1. 11. 2017 navštívili OÚ Slatinice. V rámci projektu si připravili otázky týkající se práce a organizace naší obce. Následovala beseda s panem starostou, prohlídka historické budovy včetně sklepení a technického vybavení. V následných hodinách byly z této návštěvy vytvořeny prezentace, které jsou vystaveny v budově ZŠ

Sluha dvou pánů

V pátek 3. 11. přišli žáci 8. a 9. třídy do školy ve slavnostním oblečení. Měli před sebou velký kulturní zážitek – divadelní představení v Moravském divadle v Olomouci Sluha dvou pánů, oblíbenou komedii slavného italského dramatika Goldoniho. I když představení trvalo téměř tři hodiny, všem se velmi líbilo.

Maškariára

Ve čtvrtek 9. 11. se opět místní sokolovna zaplnila princeznami, vílami, loupežníky, kouzelníky, čarodějnicemi, vílami a dalšími maskami. Ve dvouhodinovém programu plném soutěží a tanečního reje se všichni zúčastnění hezky pobavili, smlsli si na dobrotách, které byly v nabídce u baru, a v bohaté tombole měli možnost vyhrát i nějakou pěknou cenu.

Vycházka za bobry

V pátek 10. 11. se žáci 6. a 7. třídy vypravili do Horky nad Moravou, aby zde blíže poznali našeho chráněného živočicha bobra, který žije v blízkosti Sluňákova. Seznámili se podrobně s jeho popisem a způsobem života, v terénu pozorovali životní prostředí bobrů, odlévali sádrovou stopu, zapojili se do soutěžní hry.

Přílet vrtulníku

V pátek 10. 11. jsme si připomínali 19. výročí havárie Tygří letky. Žáci školy byli opět po několika letech přítomni přistání bojového vojenského vrtulníku na místním letišti. Museli sice překonat nepříznivé zimní počasí a zdlouhavé čekání na přílet vrtulníku, ale přistání stroje a prohlídka vrtulníku byla zejména pro ty menší velkým zážitkem.

Vánoční dílny a výstava adventních věnců

Nastávající advent zahájili žáci ve čtvrtek 30. 11. vánočními dílnami. Ve všech třídách to zavonělo jehličím, skořicí, badyánem a hřebíčkem a stoly se zaplnily také spoustou ozdob. Z přineseného materiálu pak děti vytvořily nádherné adventní věnce a různé vánoční dekorace a vánočních dekorací. Výrobky dětí pak byly v odpoledních hodinách vystaveny pro veřejnost v budově ZŠ.

Vytvořeno: 17. 1. 2018
Poslední aktualizace: 17. 1. 2018 13:30