Září

Výstava Historie Slatinic

V průběhu měsíce září se konala na Obecním úřadě Slatinice výstava, kterou navštívili i žáci školy. Zhlédli zde historické fotografie, udivilo je, jak se jim známá místa v průběhu let změnila, a překvapilo je, že některé slatinické ulice téměř nepoznávaly.

Škola v přírodě

Druhý zářijový týden odjely všechny třídy od druhé až po devátou na školy v přírodě. Žáci 2. – 5. třídy vyrazili na pět dní do Bílé v Beskydech. Po dopolední výuce čekal na děti pestrý program v přírodě pořádaný organizací SUN Outdoor. Děti prožily v beskydském prostředí pěkný týden.

Žáci druhého stupně strávili třídenní pobyty na různých místech. Šestá třída se vydala na výlet do Velkých Losin. Navštívili zdejší papírnu, muzeum papíru a pozdně renesanční zámek. Čas trávili procházkami po lázeňském městečku a za sportem se vydali na místní minigolfové hřiště. Ve volném čase se děti věnovaly různým sportovním aktivitám (fotbal, vyvolávaná, stolní tenis). Večery trávili společnými hrami a taneční zábavou.

Sedmáky čekala exkurze po Praze. Během pobytu v našem hlavním městě navštívili: Českou televize, studio ZETKO, Vyšehrad, Národní divadlo, Národní technické muzeum (workshop doprava), Karlův most, Kampu, Petřínskou rozhlednu, zrcadlové bludiště Štefánikovu hvězdárnu (program Lety do vesmíru), planetárium, Hradčany, Staroměstské náměstí, Václavské náměstí.

Osmá a devátá třída vyrazila do Karlova pod Pradědem, kde se žáci věnovali především turistice. Hned první den se vydali k šest kilometrů vzdálené vyhlídce, druhý den se vypravili do lázeňského městečka Karlova Studánka, kde si na posilnění dali výborný oběd, prohlédli lázeňské centrum, vodopád, obchůdek s minerály, nakoupili dobroty a suvenýry a autobusem se dopravili zase zpět do Karlova. Třetí den si vyzkoušeli svou obratnost na lanech. Večery trávili při společných hrách a u táboráku. I když počasí mohlo být příznivější, výlet do přírody si všichni užili.

S dráčkem na Velký Kosíř

V pátek 15. září 2017 se 1. a 2. třída vypravila na Velký Kosíř, kde se děti zúčastnily akce mikroregionu Kosířsko „S dráčkem na Velký Kosíř“. Žáci prožili dopoledne plné zábavy, poučení a plnili různé úkoly, se kterými se setkávají v běžném životě. Na závěr všichni obdrželi překvapení od dráčka.

Liga škol v orientačním běhu

V úterý 26. září 2017 se od 12 konal už tradiční závod v orientačním běhu, kterého se zúčastnili žáci ze škol Slatinice, Lutín a Těšetice. Tentokrát trasa nevedla lesem, ale po ulicích Slatinic. Z naší školy se závodu zúčastnilo 77 žáků.

V kategorii 4. a 5. tříd se v běhu dlouhém 915 metrů hlídka hochů Palla, Bureš, Kaplan a Handl (4. tř.) umístila třetí, hoši z 3. třídy Přikryl a Vronka se umístili druzí. Mezi dívkami byly Boďová a Sedláčková (5. tř.) druhé.

Trasa kategorie 6. a 7. tříd byla dlouhá 1625 metrů. Hlídka Zapletal, Zourek a Jalůvka (6. tř.) doběhla třetí, Bilík a Sitár (7. tř.) skončili druzí, dívky Plošticová, Smyčková a Vyroubalová (7. tř.) svoji kategorii vyhrály.

8. a 9. třída běžela trať nejdelší - 2135 metrů. Šnobl a Svozil z 8. třídy se umístili na druhém místě, v dívkách žákyně 9. třídy Piňosová a Antoljaková vyhrály. V konkurenci dalších škol se tedy našim žákům dařilo velmi dobře. Blahopřejeme!

Kotlíkování

V pátek 29. září jsme si opět po roce v projektu Kotlíkování vyzkoušeli, jak se o sebe dokážeme postarat. Žáci všech tříd se předem v třídnických hodinách domluvili, co je potřeba ke zdárnému zajištění akce připravit. Od devíti hodin se už postupně rozhořívalo jedno ohniště za druhým a z jednotlivých kotlíků se linuly vůně nejrůznějších pokrmů – gulášové polévky, buřtguláše, povidlových taštiček i ovocného čaje na osvěžení. Kromě přípravy jídla v kotlíku si zájemci mohli na stanovišti myslivců zastřílet ze vzduchovky nebo zkusit své štěstí při rybolovu. Počasí nám letos přálo, všem chutnalo a u místního rybníka jsme strávili příjemné dopoledne.

Vytvořeno: 15. 11. 2017
Poslední aktualizace: 15. 11. 2017 08:10