Game4business

Projekt pro studenty základních škol v Moravskoslezském kraji „GAME4BUSINESS“ aneb: "Individuální excelencí studentů k úspěšné podnikavosti"

Dvoudenní tréninkový workshop

Hodně se v dnešní době mluví o tzv. finanční gramotnosti. Protože chceme svým žákům pomoci lépe se v budoucnu orientovat ve světě financí a podnikání, přihlásila se naše škola (jediná z Olomouckého kraje) do tohoto projektu, díky kterému 15 žáků druhého stupně získá teoretické i praktické vědomosti a dovednosti ze světa podnikání a škola nové technické vybavení pro daný projekt i pro výuku – deset značkových tabletů, notebook, digitální kameru a fotoaparát.

Ve dnech 6. – 7. ledna 2015 se tak vydali vybraní žáci do Ostravice na dvoudenní tréninkový workshop. Přivítalo je tady vskutku zimní počasí, čerstvou sněhovou nadílkou pokrytá krajina a příjemný hotel Liptov. Během dvou dní, které byly nabity osmi 90minutovými bloky školení, získali základní představu o založení a fungování minipodniku, jeho plánování, personálním zajištění a marketingu, založili vlastní konzultační firmu a rozdělili si pracovní pozice. Během polední pauzy a hodinové společné procházky večerní krajinou měli také možnost užít si i bobování a koulování.

Hlavní praktická činnost v našem minipodniku nás teď bude čekat od února do června, tak nám držte palce a pomozte i vy, ať „nezkrachujeme“ a v konkurenci dalších čtyř škol z Moravskoslezského kraje se neztratíme!

O čem projekt je? Co je jeho cílem?

• cílem projektu je podpora podnikavosti a podpora pozitivního přístupu k podnikání studentů a žáků základních škol
  • založení a vyzkoušení si realizace a řízení studentských minipodniků
  • vytvoření podkladů pro školní vzdělávací program

Co bude předmětem podnikání?

• téma a předmět podnikatelské činnosti bude postaven na individuální excelenci žáků

1) poradenská a vzdělávací firma poskytující doučování studentů

2) poskytování školení a poradenství v oblasti využití výpočetní techniky a ovládání SW řešení a aplikací (např. instalace SW na mobilních telefonech, tabletech, noteboocích, spárování přístrojů, instalace a odinstalování SW, HW apod.).

Kdy bude projekt probíhat?

• říjen 2014 – červenec 2015

Které školy jsou do projektu zapojeny?

• ZŠ Na Nábřeží, Havířov
  • ZŠ Fryčovice
  • ZŠ Dolní Domaslavice
  • ZŠ Borovského, Karviná
  • ZŠ Slatinice

Z každé základní školy bude zapojeno 15 žáků do studentských minipodniků a 4 pedagogové, kteří se budou spolupodílet na tvorbě metodiky a koncepce jejich fungování.

Jak bude projekt probíhat?

Informace o projektu poskytnou:

Lenka Murinová

Pavla Pohludková