Mateřská škola Slatinice

MŠ

Provoz MŠ

6.15 - 17.00 hod.
Uzavření mateřské školy v době prázdnin

Mateřská škola bude uzavřena 27.7.- 7.8.2020

Na prázdninový provoz v době otevření je nutné děti přihlásit (přihlášky již byly uzavřeny).

Dopis rodičům budoucích prvňáčků:

Vážení rodiče,

Je to nedávno, co jste si domů přinesli malý uzlíček štěstí, naplňovali ho láskou a porozuměním, učili ho nové věci. Čas utíká jako voda a z vašeho malého uplakaného uzlíčku vyrostl skoro PRVŇÁČEK.

Poslední dva měsíce zbývají, než poprvé naostro nasadí aktovku na záda a vy ho poprvé doprovodíte do školy.

Je to pro vás i vaše dítko veliká událost a další velký krok, i na ten je třeba se malinko připravit.

V čem vám můžeme pomoci? Co vám můžeme doporučit?

Povídejte si o tom, jak je škola prima, těšte se na ni spolu s dítětem

Připravte aktovku, pouzdro, papuče, jarmilky a cvičební úbor.

Nenakupujte zatím žádné pomůcky, základní balíček v pěkném kufříku dostanou vaše děti ve škole.

(pastelky, nůžky, tužka, ořezávátko, vodové barvy, plastelína, fixy).

Vy zatím pořiďte jen složku na čísla a písmena.

Naše škola také nabízí možnost obalení učebnic a pracovních sešitů přímo na míru (cena jednoho obalu je 18,- Kč, vydrží i více let a učebnice se samovolně nesvlékají).

První den školního roku 1.září v 7.30 (bez aktovek) se potkáte s paní učitelkou ve škole, nastavíte si pravidla a dostanete další informace.

Do  středy 26.srpna 2020 prosím napište na formanova@zsslatinice.cz , popř. zavolejte 731 143 700, zda máme s vašim dítětem počítat 1.září s obědem a družinou (první školní den bývá družina do 15.00 hod.).

Na vás a vaše děti se těší kolektiv ZŠ a MŠ Slatinice.

Děti, přijaté do mateřské školy ZŠ a MŠ Slatinice pro školní rok 2020/2021

přijatí MŠ

ZÁPIS DO MATEŘSKÉ ŠKOLY VE SLATINICÍCH

Zápis do mateřské školy proběhne bez účasti dětí i rodičů v termínu 2.5.-16.5.2020. Bližší informace najdete zde:

Informace k zápisu do mateřské školy

Žádost o přijetí do MŠ

Prohlášení o očkování dítěte

ÚPLATA ZA PŘEDŠKOLNÍ VZDĚLÁVÁNÍ

Je možné zasílat bezhotovostně na účet 19-1809646329/0800

v.s. – 142020

částka 1000,- (je to za 4 měsíce po 250,-)

do poznámky jméno dítěte !!! (důležité při dohledávání)

Prosím uhradit do 16.1.2020

Hotovostní platby 16.1.2020 od 7,30 - 8,30 hod. v MŠ  v kanceláři.

Platba v jiném termínu bude umožněna pouze po telefonické domluvě s kanceláří ZŠ a MŠ Slatinice.

V tomto případě se obraťte na kancelář ZŠ a MŠ Slatinice (paní Hrubou - v budově základní školy) v čase 7.00 -8.00 nebo 13.00 – 15.00.

Děti v předškolním oddělení, nebo děti které dovršily do 31.8.2019 5 let,  neplatí školné, ale mají docházku povinnou.

Omluvný list

Absence hlásíme formou sms na telefonní číslo 724 569 723 (prosíme nevolat) nebo e-mailem pavelkova@zsslatinice.cz

Uveďte prosím:

• Jméno dítěte
  • Nepřítomnost Od - Do
  • Důvod nepřítomnosti

Informace :

Dvacatero vzkazů 001.jpg (967523)

Co bych měl umět 001.jpg (437170)

Držení tužky 001.jpg (767357)

Děti hrají Budulínka: www.youtube.com/watch?v=BPn15S33gkg

22.06.2020

Hvězdičky, téma: Pá, pá, školko

22.-26.6.2020 Závěr školního roku jsme si s dětmi užili plnými doušky. Zahráli jsme si spoustu pohybových her, například "škatulata hejbejte se", "pešek", zacvičili jsme si s padákem, soutěžili jsme na překážkové dráze atd. Ve výtvarné činnosti si děti namalovaly sebe s absolventským kloboukem, vyzkoušely si počítání na koberci pomocí kruhů, plastových míčků a vršků. U stolečků si vyzkoušely pracovní listy na rozvoj matematických představ a grafomotorické činnosti.

22.06.2020

Včelky, téma: Letní sporty

22.-26.6.2020 Poslední týden školního roku jsme si nazvali "letní sporty", ale pojali jsme ho obšírněji. Děti se seznámily se sportovními potřebami, vyzkoušely si boxérské rukavice a různé sportovní činnosti na školní zahradě. Například driblování s míčem , jízdu na koloběžce mezi kuželkami, fotbal, hod na koš, hry se švihadly. Vytvořily si výkres letní louka a zpracovaly docela náročný pracovní list. Vedli jsme dialog o nebezpečí, které nám hrozí o prázdninách, řekli jsme si o číslech 150, 155 i 158.

Mořský svět

Včeličky, téma: Mořský svět

8.6.-12.6.2020 Ve třídě včeliček si děti hrály na mořský svět. Naučily se básničku o velrybě, malovaly a kreslily mořského koníka v moři, lovily rybičky a vypracovaly si pracovní list k danému tématu. Seznámily se s atlasem, glóbusem a mapou. Provedly jazykové cvičení, naučily se novou pohybovou hru Ruty šuty, dále hru na Rybáře. Vyslechly si příběh o pirátech, poskládaly si puzzle s mořskou tématikou. Hádaly hádanky a prohlédly si mnoho zajímavých encyklopedií.

Otevírání cyklostezky

Hvězdičky, téma: Hurá, prázdiny

15.-19.6.2020 Tento týden jsme se s dětmi bavili o prázdninách. Co budou dělat, kam pojedou prázdniny, co je čeká po prázdninách atd. Zahráli jsme si spoustu pohybových her, v pracovní činnosti si děti vyrobily obrázek s motýlkem, dělaly různé pracovní listy, naučily se novou píseň "Ahoj školko". Ve čtvrtek jsme šli na otevření cyklostezky.

Sluníčka, téma: Hurá, prázdniny

15.-19.6.2020 Tento týden jsme si s dětmi vysvětlili, co to vlastně ty prázdniny jsou. Děti ve skupinách skládali puzzle, podle kterého jsme pak společně poznávali, kam všude můžeme o prázdninách vyrazit. Společně jsme si udělali „výlet do přírody“ kdy děti na školní zahradě hledaly různé květinky a lístečky, které pak lepily na paletu z papíru. Také jsme vyrazili „k moři“, které si děti vyrobily pomocí modré tempery a dolepování mořských živočichů. Děti si také prohlédly mušli a vyzkoušeli si jestli i šumí. Naučili jsme se novou báseň „ Prázdniny“ a zahráli si spoustu pohybových her.

13.08.2020

Schůzka s rodiči nových dětí

Schůzka s rodiči nových dětí se uskuteční 13.8.2020 v 16.00 v mateřské škole. Přijďte prosím bez dětí. Děkujeme.