Mateřská škola Slatinice

Provoz MŠ

6.15 - 17.00 hod

Omluvný list

Absence hlásíme formou sms na telefonní číslo 724 569 723 (prosíme nevolat) nebo e-mailem pavelkova@zsslatinice.cz

Uveďte prosím:

• Jméno dítěte
  • Nepřítomnost Od - Do
  • Důvod nepřítomnosti

Informace :

Dvacatero vzkazů 001.jpg (967523)

Co bych měl umět 001.jpg (437170)

Držení tužky 001.jpg (767357)

Děti hrají Budulínka: www.youtube.com/watch?v=BPn15S33gkg

22.06.2020

Hvězdičky, téma: Pá, pá, školko

22.-26.6.2020 Závěr školního roku jsme si s dětmi užili plnými doušky. Zahráli jsme si spoustu pohybových her, například "škatulata hejbejte se", "pešek", zacvičili jsme si s padákem, soutěžili jsme na překážkové dráze atd. Ve výtvarné činnosti si děti namalovaly sebe s absolventským kloboukem, vyzkoušely si počítání na koberci pomocí kruhů, plastových míčků a vršků. U stolečků si vyzkoušely pracovní listy na rozvoj matematických představ a grafomotorické činnosti.

22.06.2020

Včelky, téma: Letní sporty

22.-26.6.2020 Poslední týden školního roku jsme si nazvali "letní sporty", ale pojali jsme ho obšírněji. Děti se seznámily se sportovními potřebami, vyzkoušely si boxérské rukavice a různé sportovní činnosti na školní zahradě. Například driblování s míčem , jízdu na koloběžce mezi kuželkami, fotbal, hod na koš, hry se švihadly. Vytvořily si výkres letní louka a zpracovaly docela náročný pracovní list. Vedli jsme dialog o nebezpečí, které nám hrozí o prázdninách, řekli jsme si o číslech 150, 155 i 158.

Mořský svět

Včeličky, téma: Mořský svět

8.6.-12.6.2020 Ve třídě včeliček si děti hrály na mořský svět. Naučily se básničku o velrybě, malovaly a kreslily mořského koníka v moři, lovily rybičky a vypracovaly si pracovní list k danému tématu. Seznámily se s atlasem, glóbusem a mapou. Provedly jazykové cvičení, naučily se novou pohybovou hru Ruty šuty, dále hru na Rybáře. Vyslechly si příběh o pirátech, poskládaly si puzzle s mořskou tématikou. Hádaly hádanky a prohlédly si mnoho zajímavých encyklopedií.

Otevírání cyklostezky

Hvězdičky, téma: Hurá, prázdiny

15.-19.6.2020 Tento týden jsme se s dětmi bavili o prázdninách. Co budou dělat, kam pojedou prázdniny, co je čeká po prázdninách atd. Zahráli jsme si spoustu pohybových her, v pracovní činnosti si děti vyrobily obrázek s motýlkem, dělaly různé pracovní listy, naučily se novou píseň "Ahoj školko". Ve čtvrtek jsme šli na otevření cyklostezky.

Sluníčka, téma: Hurá, prázdniny

15.-19.6.2020 Tento týden jsme si s dětmi vysvětlili, co to vlastně ty prázdniny jsou. Děti ve skupinách skládali puzzle, podle kterého jsme pak společně poznávali, kam všude můžeme o prázdninách vyrazit. Společně jsme si udělali „výlet do přírody“ kdy děti na školní zahradě hledaly různé květinky a lístečky, které pak lepily na paletu z papíru. Také jsme vyrazili „k moři“, které si děti vyrobily pomocí modré tempery a dolepování mořských živočichů. Děti si také prohlédly mušli a vyzkoušeli si jestli i šumí. Naučili jsme se novou báseň „ Prázdniny“ a zahráli si spoustu pohybových her.